Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień powyżej 500PLN
Darmowa wysyłka dla wszystkich zamówień powyżej 500PLN

Zrównoważony rozwój

Inteligentny i zrównoważony sposób produkcji z odpadów dzięki pionierskim procesom w zakresie recyklingu.

System odzyskiwania ECONYL® to unikatowy proces chemiczny i mechaniczny, który pozwala na odzyskanie przędzy z odpadów, która odznacza się tymi samymi cechami i czystością co nylon pochodzący z surowców kopalnych.

Przędza ECONYL® to w 100% odzyskiwany nylon pochodzący z odpadów konsumpcyjnych. Konsumenckie odpady wstępne to na przykład odrzuty produkcyjne, plastikowe elementy przemysłowe i ścinki materiałów. Konsumenckie odpady wtórne tak czy inaczej zostałyby wywiezione na wysypisko lub porzucone, powodując problemy dla środowiska naturalnego. Mogą obejmować górną cześć dywanów, porzucone lub zużyte sieci rybackie pozyskane w drodze umów z branżą rybacką, odzyskiwane z mórz lub gromadzone w drodze specjalnych projektów przy współpracy z rybakami i społecznościami rybackimi. Dziś w oceanach znajduje się około 640 000 ton siatek rybackich.

Dzięki systemowi odzyskiwania ECONYL® materiał można wykorzystać ponownie i zregenerować, przyczyniając się do ochrony środowiska. Dzięki tej przędzy można produkować liczne wyroby włókiennicze z podwójną korzyścią dla środowiska.

Większość naszych tkanin jest wykonana z przędzy ECONYL®. Są wzmacniane przy pomocy technologii LYCRA® SPORT, którą stworzono z myślą o profesjonalistach i amatorach. Dzięki temu produkty są wyposażone w elastyczne włókna LYCRA®. Technologia ta zapewnia optymalną kompresję podczas ćwiczeń i wypoczynku, jak również swobodę ruchu w strategicznych miejscach. Dzisiaj mamy największą gamę produktów kompresyjnych wysokiej jakości.